Congratulations on your successful auditions!

Many fine musicians applied for this opportunity; you should be proud.
Be sure to make your way to the Participation Requirements page once you are ready to complete your registration.


Our 2017 Southwest Region Orchestra members will be:

~ 2018 All-State Orchestra
* 2018 All-State Orchestra Alternates

VIOLINS
Listed in alphabetical order; festival seating to be determined:

Noor Ali                         Sophie Kushman           Catherine Xu
Leon Chang                  Erica Langan                  Andrew Yang
Amanda Cheng             Victor Lim                       Allen Yang
Yu-Chia Cheng *           Alison Ma                       Emily Yu
Olivia Clausen               Connie Mi                      Rachel Zhan ~
Ava Dong ~                   Govind Nadathur           Tairan Zhang
Olivia Eddy                    Sarah Park                     Nobel Zhou
Melissa Elias                 Allison Siekmann ~        Jennifer Zhu *
Julia Evans                    Amy Sihn ~                    Wenhan Zhu
Katherine Gao ~            Kevin Song ~
Lauren Han *                 Lileth Stricklin
Jenny Hong *                 Allan Tian
Katie Huang                   Megan Wang ~
Hyunil Kim                     Annie Wang *
Irene Kung ~                 Joshua Wang *


VIOLAS
Listed in alphabetical order; festival seating to be determined:

Lynn Ahrens *               Julia Kufeldt
Pierce Baruk                 Julia Lisac
Jaya Bronson               Alison Ma *
Hunter Cuyler               Kameron MacKenzie
Arnav Divekar *            Katherine Moseley ~
Jenny Gaffney ~           Victoria Wang
Claire Hu                      Max Yuan ~
Phoebe Huang


CELLOS
Listed in alphabetical order; festival seating to be determined:

Iris Borgert                   Natalie Rocke
Sophie Burge ~            Claire Siekmann
Ben Eyink ~                  Drew Speas
Emily Fang                   Rachel Volk *
EM-J Galang                Christy Vonderschmidt *
Christian Galang          Kiri Wang ~
Roman Gronewold *    Joseph Newell Wiberg
Bryce Kessler               Meg Yuan


BASSES
Listed in alphabetical order; festival seating to be determined:

Mitchell Baluster ~         Gregory Patterson *
Luke Black                     Samantha Turner *
Gavin Fogel                    Zachary Wuorinen ~
Maura Juenger                                                                  


HARP

Jillian Davis


Wind and Percussion students will receive invitations to participate in SWRO
based on All-State Orchestra/Band audition results beginning September 1.